پیکز موزیک | دانلود آهنگ


ورود برات الکترونیکی به بازار و گسترش و فراگیر شدن آن که این روزها بحث داغ محافل پولی و مالی و فن آوری اطلاعات است، به راحتی می‌تواند شتاب غول نقدینگی را که این روزها به بازارهای مختلف هجوم می آورد، بکاهد.یافته های تازه مراکز مطالعات اقتصادی و به ویژه پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی حکایت از آن دارد که بنگاه‌های کوچک برای مبادلات B to B از طریق برات الکترونیک در سامانه سککوک این امکان را می‌یابند که در کمترین زمان ممکن بدون اتکا به تزریق نقدینگی، به داد و ستد لازم بپردازند.این یافته ها همچنین نشان می‌دهد که این امر سبب خواهد شد با رشد اشتغال و تولید به وسیله برات الکترونیک، نقدینگی برای ورود به تولید، به جای بازارهای کاذب که از درآمد بیشتری برخوردار است و در عین حال زود بازده به شمار می آید، رغبت بیشتری نشان بدهند.گفتنی است، دولت افزایش ٩٠٠ هزار شغل را در دستور کار خود قرار داده که بخش نسبتاً مهمی از آن از طریق استارت آپ ها و در فضای مجازی تحقق خواهد یافت.

درباره : موزیک

ظریف در خصوص ملاقات اخیر ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، روسای جمهوری روسیه و آمریکا در فنلاند و تاکید آنها بر نوعی همگرایی نسبت به آنچه در سوریه می‌گذرد، خاطرنشان کرد: «به اعتقاد من سرنوشت سوریه باید توسط مردم این کشور رقم بخورد. من فکر می‌کنم که مردم سوریه در برابر فشارهای زیاد، عملیات متعدد تروریستی و تهاجم افراط گرایان در طول هفت سال، استقامت خوبی از خود نشان دادند که البته در این میان ایران و سوریه نیز نشان دادند با حمایت‌های خود در کنار مردم این کشور هستند.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، در گفتگویی اختصاصی با یورونیوز فارسی ضمن تاکید بر اهمیت روابط با اروپا پس از خروج آمریکا از برجام خاطرنشان کرد که جدا از تعهد سیاسی اروپایی‌ها برای پایبندی به توافق هسته‌ای اینک نیاز به مشاهده اقدامات عملی آنهاست.

دکتر محمد جواد ظریف در این گفتگو تصریح کرد: «اروپا نباید تنها به اظهار نظر و صدور بیانیه اکتفا کند؛ ما نیاز داریم که راهکارهایی عملی به خصوص در زمینه مراودات بانکی، سرمایه‌گذاری، انرژی، حمل و نقل و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط از سوی آنها دریافت کنیم.»

ظریف در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص ملاقات اخیر ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ، روسای جمهوری روسیه و آمریکا در فنلاند و تاکید آنها بر نوعی همگرایی نسبت به آنچه در سوریه می‌گذرد، خاطرنشان کرد: «به اعتقاد من سرنوشت سوریه باید توسط مردم این کشور رقم بخورد. من فکر می‌کنم که مردم سوریه در برابر فشارهای زیاد، عملیات متعدد تروریستی و تهاجم افراط گرایان در طول هفت سال، استقامت خوبی از خود نشان دادند که البته در این میان ایران و سوریه نیز نشان دادند با حمایت‌های خود در کنار مردم این کشور هستند.»

وزیر امور خارجه ایران در همین زمینه افزود: «ما هماهنگی و ارتباط خوب خود را با روسیه و دولت سوریه حفظ کرده‌ایم و به این کار ادامه خواهیم داد. هدف کلی هر سه طرف مبارزه با تروریسم و افراط گرایی است. به اعتقاد من اگر مقاومت مردم سوریه نبود ما اکنون به موفقیت‌های اخیر در منزوی کردن و شکست نیروهای موسوم به داعش دست نیافته بودیم.»

ظریف همچنین با اشاره به تلاش‌های پنهان آمریکا و متحدانش در حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه تصریح کرد: «دونالد ترامپ اگر قرار است اعتباری را از مناقشه سوریه به حساب خود واریز کند، این اعتبار چیزی جز حمایت از داعش نیست.»

وزیر امور خارجه ایران همچنین با اشاره به این بخش از سخنان دونالد ترامپ در نشست هلسینکی که ایران نباید از شکست داعش منتفع شود، این موضع را تاییدی بر حمایت رئیس جمهوری آمریکا از نیروهای داعش تلقی کرد و گفت: «منابع غربی اسناد معتبری در اختیار دارند که به روشنی این حمایت‌ها را ثابت می‌کند. بهره بردن نیروهای داعش و سازمان‌های افراطی از سلاح‌های آمریکایی یکی از این اسناد است.»

انتهای پیام

درباره : موزیک

روزنامه کیهان نوشت: آیا روسیه غیر قابل اعتماد است؟ برقراری روابط استراتژیک با این کشور درست است یا غلط؟ اینکه، «آمریکا و اروپا در برجام بدعهدی کردند، پس قابل اعتماد نیستند لذا باید به سمت روسیه، هند، چین یا مثلا اندونزی و به طور کلی کشورهای همسایه برویم،» به معنای این است که، «شعار نه شرقی و نه غربی» را زیر پا گذاشته‌ایم؟

علت علاقه غیر عادی جناح خاص به غرب با وجود تجربه تلخ «برجام» و اثبات قطعی «بدعهدی» آنها چیست؟ اینکه می‌گویند، هر کشوری به غرب نزدیک شد، پیشرفت کرد و هر کشوری به شرق نزدیک شد پسرفت، چقدر درست است؟ اصلا آیا چرخش به سمت کشورهایی غیر از آن ۵ کشور بدعهد غربی یعنی، چرخش به شرق؟ در این یادداشت، تلاش می‌کنیم تا حد امکان، پاسخ‌های منطقی برای این سؤال‌ها بیابیم.

در دنیای سیاست، هیچ کشوری صد در صد «قابل» اعتماد نیست اما برخی کشورها صد در صد «غیر قابل اعتمادند». در چنین دنیایی دولت‌ها غالبا با منطق«سود و زیان» و «منافع ملی» سیاست‌های خود را با دیگر کشورها تنظیم می‌کنند. این دولت‌ها ممکن است به محض مشاهده شرایط جدید، با همان منطق «سود و زیان» زیر تعهداتشان بزنند. ممکن است به تعهداتشان پایبند هم باشند. در چنین دنیایی چه باید کرد؟ آیا باید به دور کشور حصار کشید؟ آیا نباید با آنها پیمان بست و متحد استراتژیکشان شد؟ پاسخ این سؤال‌ها ساده و برای همه روشن است. نمی‌توان دور کشور حصار کشید. باید خوب دید، تجزیه و تحلیل کرد و بر اساس واقعیات و محاسبات دقیق، کشورها را انتخاب و بر اساس منافع و مصالح نوع روابط را تنظیم کرد. ۴۰ سال است که آمریکا را می‌بینیم، رفتارش را تجزیه و تحلیل می‌کنیم. نتیجه؟ از تحمیل ۸ سال جنگ تا ۴۰ سال تحریم ظالمانه بگیر تا سرنگونی هواپیمای مسافربری و چند تلاش شکست خورده برای راه انداختن کودتای نظامی و رنگی و….

امروز اروپایی‌ها هم به آمریکا اعتماد ندارند. دارند؟

چرخش به سمت کشورهایی غیر از آمریکا و آن سه چهار کشور بدعهد اروپایی، به معنای زیر پا گذاشتن آن شعار معروف نیست. شعار«نه شرقی نه غربی» برای دوران« جهان دو قطبی» است، جهانی که تمام شده است. امروز اثری از شوروی باقی نمانده است. آیا امروز جهان دو قطبی است؟! امروز چین و هند قطب نیستند؟! یعنی واقعا روسیه امروز همان شوروی سابق است و اتفاق مهمی مثل فروپاشی شوروی رخ نداده است؟!

آقایان! اگر مبنای استدلالتان این شعار است، شوروی سال‌هاست فروپاشیده اما آمریکا نه که انشاء‌الله آن هم فرو خواهد پاشید. ضمن اینکه، بالاخره کشورها یا در شرق این عالم هستند یا در غرب این عالم! معنای «نه شرقی و نه غربی» این نیست که، با هیچ کشور شرقی یا غربی نباید متحد شد. معنای جمله این است که، روابط کشورت با سایرین به قول امام راحل، روابط گرگ و میشی نباشد. رابطه ارباب رعیتی نباشد. امروز روابط کشورمان با روسیه، چین، ترکیه و… روابطی است توأم با «اقتدار» و بر اساس منطق «منافع ملی و احترام متقابل».

روسیه اگر بر اساس منطق سود و زیان، در «چند جا» با آمریکا! علیه کشورمان همراهی کرده، در چند جا هم با ما علیه آمریکا همراهی کرده و این یعنی، این کشور صد در صد غیر قابل اعتماد نیست. ضمن اینکه، روسیه در آن «چند جا»، برگه‌ای را امضاء کرده که، آمریکا آن را علیه کشورمان تهیه کرده است! یعنی پرچمدار و کارگردان بازی دشمنی با ایران، آمریکا و آن چند کشور اروپایی بوده‌اند. حال کدام یک از این کشورها قابل اعتمادترند؟! به روسیه اعتماد صد در صد نداریم همانطور که به هیچ کشوری نباید چنین اعتمادی کرد، اما تجربه سیاه برجام و دشمنی ۴۰ ساله آمریکا و دوستانش به ما می‌گوید، باید به آمریکا و آن چند کشور اروپایی صد در صد بی‌اعتماد بود.

اشاره کردیم که، برقراری روابط استراتژیک با هر کشوری مادامی که روابط، ارباب رعیتی نباشد و از سر اقتدار و احترام و هوشیاری باشد هیچ ‌اشکالی ندارد. راستی! چه کسی اجازه داد روسیه وارد بازی سوریه شود؟ جز ایران؟ روسیه آیا برخلاف تبلیغات وحشتناکی که طی روزهای گذشته از سوی آن جریان خاص می‌شد، در نشست هلسینکی ایران را به ترامپ فروخت؟

روابط ایران با روسیه، چین یا هر کشور دیگری در شرق و غرب این عالم روابط ارباب رعیتی نیست. اینکه از تو امتیاز بگیرند و امتیاز ندهند، پس از اجرای کامل تعهداتت مجددا تحریمت کنند، تحقیرت کنند، به هواپیمایت سوخت ندهند و تصریح کنند، حاضر نیستند (یا نمی‌توانند) از این به بعد هم هیچ تضمینی بدهند یعنی، دنبال روابط ارباب رعیتی‌اند. به این گونه کشورهاست که اصلا نباید اعتماد کرد و متحدش شد. آلمان وقتی هنوز موعد تحریم‌های ترامپ فرا نرسیده، صدها میلیون یورو از دارایی‌هایت را می‌دزدد، فرانسه وقتی حاضر نمی‌شود تحت هیچ شرایطی میزبانی قاتلان ۱۷ هزار شهید ایرانی را از دست بدهد و آمریکا وقتی به راحتی آب خوردن زیر تمام تعهداتش می‌زند و مرتب از تغییر رژیم ایران حرف می‌زند، یعنی باید از این کشورها فاصله گرفت. معمای عجیبی است؛ دیروز مشاور رئیس‌جمهور محترم، چند ساعت پس از اینکه ترامپ گفت، صد در صد از براندازان ایران حمایت می‌کند توییت کرد، با آمریکا باید مذاکره کرد!

یکی از بزرگترین دروغ‌هایی که این روزها زیاد در فضای مجازی پمپاژ می‌شود این است که کشورهایی مثل ژاپن و کره جنوبی پس از نزدیک شدن به آمریکا پیشرفته و صنعتی شدند. صِرف نزدیک شدن یا دور شدن از یک کشور، هیچ کشوری را نه پیشرفته کرده نه عقب مانده. کشورهای زیادی را می‌توان نام برد که از نزدیک شدن به آمریکا هم فرا‌تر رفته و تبدیل به نوکر آن شده‌اند اما، رهبرانشان به دست همین آمریکا کشته شده، و هیچ نشانه‌ای از یک کشور صنعتی و پیشرفته هم ندارد. آیا عربستان یک کشور صنعتی است؟ کشورهای مرتجع عربی چطور؟ آیا لیبی به همین چند کشور غربی اعتماد نکرد؟ قذافی تا آنجا به برخی از رهبران این کشورها نزدیک شد که، هزینه تبلیغات انتخاباتی‌شان را هم از جیب ملتش می‌داد. سارکوزی، رئیس‌جمهور اسبق فرانسه به خاطر دریافت پول از رفیق و متحدش در لیبی چند باری به دادگاه کشیده شد. امروز قذافی کجاست؟ وضعیت لیبی چگونه است؟ تاریخ پر است از امثال قذافی…

عقل می‌گوید، کشورها با تلاش و زحمت است که به جایی می‌رسند. امثال ژاپن و کره جنوبی امروز نان زحمات خود را می‌خورند. گفته می‌شود مهم‌ترین دلیل مرگ و میر مردان ژاپنی«پرکاری» است. صنعت خودروی ژاپن و کره جنوبی را آمریکا به این نقطه نرسانده است. اتفاقا این دو کشور در آن حوزه‌هایی که به آمریکا نزدیک شده‌اند، عقب افتاده و در آن حوزه‌هایی که روی پای خود ایستاده و و زحمت کشیده‌اند، پیشرفته‌اند.

امثال ژاپن و کره جنوبی در حوزه سیاست و اقتدار نظامی، کشورهای عقب‌مانده‌ای هستند. ژاپن ارتش به معنای مصطلح در سایر کشورها ندارد و نظامیان این کشور اجازه مشارکت در عملیات‌های برون مرزی را ندارند. قانون اساسی این کشور را هم آمریکایی‌ها نوشته و تحمیل کرده‌اند. ژاپن فقط در حوزه اقتصاد و صنعت سرآمد است و آن را هم از صدقه سر زحمات خودشان دارند.

اینکه چرا هنوز چشم امید به ناقضان برجام دارند و از بدعهدی‌های ناتمام آنها خسته نمی‌شوند، سؤالی است که باید خود پاسخگوی آن باشند. شاید قطع امید از آنها را به معنای پذیرفتن شکست تلقی می‌کنند. هر چه باشد تمام دولت یازدهم خلاصه شده بود در وزارت خارجه، وزارت خارجه هم خلاصه شده بود در آقای ظریف و تمام هم و غم آقای ظریف هم شده بود، برجام!

دلیل آویزان بودن آن جریان خاص نفوذ کرده به بدنه دولت به آمریکا و آن چند کشور بدعهد اروپایی آن هم «تحت هر شرایطی» هرچه هست، قطعا به خاطر منافع ملی و رساندن کشور به قله‌های پیشرفت نیست. اما دلیل حمله چند روز گذشته آنها به «حرکت» به سمت کشورهایی غیر از آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان احتمالا سفر مهم چند روز گذشته دکتر ولایتی به روسیه و احتمالا چین است. سفر مهم و پر باری که فقط گوشه بسیار کوچکی از آن رسانه‌ای شده و جیغ آمریکا و اروپا و آن جریان واداده را درآورده است!

درباره : موزیک

گروه سیاسی: «عزت الله ضرغامی چند روز پیش در دو استوری خبر از دیدار خود با صادق زیباکلام داد. با صادق زیباکلام گفتگویی انجام دادیم تا در مورد این دیدار برای‌مان توضیحاتی دهد.او در این باره گفت: روز جمعه یک خانمی که از تهیه کنندگان رادیو تهران موج اف ام ردیف ۹۴ کیلوهرتز هستند تماس گرفتند و گفتند که یک برنامه‌ای هست که ظاهرا برنامه پرطرفداری هم هست که در رادیو تهران پخش می شود، بیشتر هم مخصوص جوانان است. در این برنامه ما یک مهمان می‌آوریم یا می‌رویم پیش مهمان و به صورت زنده یک سری سوالات را با وی در میان می‌گذاریم و این برنامه خیلی پر مخاطب است. این توضیحات را آن خانم به بنده دادند اما منتها می‌دانید که من ممنوع المصاحبه زنده هستم.در ادامه گفتگوی او با «فردا» را می خوانید: 

یعنی نمی‌توانید مصاحبه زنده انجام دهید؟

مصاحبه زنده خیلی وقت است که انجام نمی‌شود. تمام برنامه‌های من در صدا وسیما ضبط می‌شود و بعد از این که بازبینی و بررسی شد آن وقت اجازه می‌دهند که روی آنتن برود. منتها این برنامه به صورت زنده است. یعنی وقتی شماگوش می‌دهید همه شنونده‌ها متوجه می‌شوند. ظاهرا آن دو مهمان دیگر که بودند به صورت زنده بوده است.شنبه صبح اگر گوش می‌کردید فکر می‌کردید که صادق زیبا کلام را به صورت زنده آورده اند در حالی که زنده نبود و آن برنامه قبلا ضبط شده بود.آن خانم به من گفتند که از آن سه نفری که می‌آوریم از آن مهمان اصلی که آقای عزت‌الله ضرغامی بوده روز شنبه صبح از سه تا مهمان که سه تا شخصیت سیاسی و فرهنگی و شناخته شده هستند در مورد آن مهمان اصلی یک سری سوال می‌کنیم از این سه تا ببینیم نظراتشان چه هست و خوب مشخص است در مورد دوران مدیریت آقای ضرغامی از من پرسیدند و مشخص است من گفتم که اگر شما صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را رصد کنید می‌بینید که هیچ اتفاقی در دنیا رخ نمی‌دهد که خلاف باور‌های جمهوری اسلامی ایران بوده باشد. یعنی برای آمریکا هر اتفاقی می‌افتد، برای هند هر اتفاقی می‌افتد در سوریه هر اتفاقی می‌افتد مطابق باور‌های جمهوری اسلامی ایران هست.

مثلا گفته می‌شود که نیرو‌های سوریه فلان قسمت را از تروریست‌ها گرفتند، منتها اگر قبلش که تروریست‌ها آن قسمت را گرفته بودند از نیرو‌های سوریه این هیچ وقت پخش نمی‌شود ولی عکسش پخش می‌شود. ولی مثلا گفته می‌شود رئیس جمهور آمریکا وقتی رفتند فلان کشور کلی آمدند علیه وی تظاهرات کردند اما اگر در جایی به نفع رئیس جمهور آمریکا تظاهرات شود مثلا در مسافرتی که می‌روند هیچ وقت این را آقای ضرغامی نمی‌آید پخش کند و مطالبی از این دست گفتم.فردای این‌ها را همه آقای ضرغامی می‌شنود و خوب قطعا خیلی خوشحال نمی‌شود وقتی من این‌ها را گفتم منتها آقای ضرغامی اظهار تمایل می‌کنند و به آن خانم که منشی بودند می‌گویند من می‌خواهم از آقای دکتر زیباکلام دعوت کنم که یک روز صبح مهمان ایشان باشم برای صبحانه. بعد روز شنبه با من تماس گرفتند و از دفتر آقای مهندس ضرغامی و گفتند که آقای ضرغامی خیلی مایل هستند که اگر ممکن است فردا برای صبحانه مهمان ایشان باشید. منم گفتم با کمال میل و خیلی خوشحال می‌شوم و روز یکشنبه رفتم.

نزدیک خانه میرحسین موسوی هم هست؟

بله. آنجا هستند. یک ساختمان قدیمی و شیک. منتها هیچ کس در این ساختمان بزرگ نبود. یک ساختمان یکی دو هزار متری با حیاط و … همان تراس که نشسته بودیم و صبحانه می‌خوردیم آقای ضرغامی بود و یک رئیس دفتر و یک پیش خدمت که چایی می‌آورد و یک راننده. یعنی من یک جورایی دلم  برای آقای ضرغامی سوخت.

چرا؟

دیدم این بنده خدا بالاخره ۱۰ سال رئیس صدا وسیما بوده چقدر آن‌جا خدم و حشم داشته ولی الان یکی دو نفر آن‌ جا هستند و هیچ کسی هم نمی‌آید بگوید خرت به چند است چیکار می‌کنی، هستی؟ نیستی؟ چون کسانی که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌شوند خود مجمع یعنی یعنی بایگانی و کسانی هم که آنجا هستند پرونده‌هایی هستند که ارسال می‌شوند برای بایگانی. یعنی کسی به آن‌ها کاری ندارد در واقع. یعنی شما می‌توانید نگاه کنید و بگویید کدام کار این مملکت دارد بر اساس سیاست‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام می‌شود. مثلا شما بگو راهنمایی و رانندگی مان طرح زوج و فرد، مثلا احیای دریاچه ارومیه، روابطمان با روسیه، ایران در سوریه، یک مورد را، حتی مورد جزئی و کوچک را به واسطه یا در نتیجه رهنمود‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام است. این است که همه می‌دانند مجمع تشخیص مصلحت نظام یعنی به هر حال یک چیز تشریفاتی که خیلی و هیچ اثرگذاری ندارد.

شما یک سیاست ابتدایی و پیش افتاده، مهم و پیچیده نه، پیش پا افتاده که طرح ترافیک مثلا شده تا ۷ شب، تا ۶ و نیم شب، این را مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب کرده. این خوب عملا یعنی محترمانه شما کاره‌ای نیستید اما من در حدود نزدیک یک ساعت و نیم تا دو ساعت در خدمت آقای ضرغامی بودم، اولا خیلی گرم و صمیمانه از من پذیرایی و استقبال کردند خیلی با احترام. کانه من کاره‌ای هستم، خیلی مهم هستم و خیلی هم با محبت و قول گرفتند ما دیدار‌های دیگری هم  با همدیگر داشته باشیم. اظهار تمایل کردند بیایند دانشگاه. البته دانشگاه آزاد تدریس دارند. اما راجع به چه چیزی در آن یکی دو ساعت صحبت کردیم؛ بخش عمده‌ای از دیدار را من از گذشته ام می‌گفتم که من چه کسی هستم کجا بودم و چه درسی خواندم، در چه خانواده‌ای متولد شدم.

اول می‌خواستید برادری خودتان را ثابت کنید؟

نه! خوب ایشان می‌پرسیدند. می‌پرسیدند که آقای دکتر شما چه رشته‌ای خوانده اید و خوب من توضیح می‌دادم.می‌پرسیدند کجا درس خواندید من توضیح می‌دادم. بعد می‌گفتند چند تا خواهر و برادر دارید. آقا سعید چند سال با شما تفاوت سنی دارند. این‌ها را می‌پرسیدند و من با کمال میل جواب می‌دادم. سه چهارم آن یک ساعت و نیم دو ساعت راجع به گذشته من بود و یک چهارم آن گله‌های خیلی محترمانه آقای ضرغامی بود از مشکلاتی که در دوران ریاستشان بر صدا وسیما داشتند. البته یک جورایی هم به من پاسخ می‌دادند که بعضا همان اخباری هم که شما می‌گویید کلی سانسور شده بود و به درد نمی‌خورد و ما پخش می‌کردیم شاید الان باورتان نشود به چند نهاد باید بابت همان اخبار حساب پس می‌دادم.گفتند بار‌ها به واسطه فلان خبر و یا فلان برنامه به شورای امنیت ملی رفتم. یعنی از یک طرف کسانی مثل آقای صادق زیبا کلام من را متهم می‌کنند که برنامه‌های شما هیچ محتوایی ندارد و شما همه را به سمت بی بی سی و من و تو هل می دهید. از آن طرف همان برنامه‌هایی که از نظر صادق زیبا کلام هیچ محتوایی ندارد برای همان برنامه‌ها هم من کلی باید پاسخگو می‌شدم.

پاسخ شما چه بود؟

پاسخم این بود که «هر که بخندند کتکش می‌زنند وای به روزی که بخندد کتک.» یعنی دیگر ما فکر می‌کردیم لااقل برای آنها اخبار قابل قبول باشد، حتی برای این برنامه‌هایی که صدا و سیما با هزارتا سانسور پخش می‌کند باز یک عده‌ای معترض هستند و می‌گویند این‌ها چه بوده که صدا وسیما پخش کرده است. البته من کاملا می‌توانم دلیل این مخالفت ها را درک کنم، برای این که ما شاهد هستیم که یک کنسرت که در شیراز و رشت انجام می‌شود همان کنسرت در مشهد نمی‌تواند برگزار شود. یا مثلا همان کنسرت در قم نمی‌تواند انجام شود و یک جورایی من می‌توانم باور کنم که آقای ضرغامی دارند درست می‌گویند.یعنی همان خبر بی خاصیت سانسور شده که تازه همه هم اعتراض می‌کنند که این اخبار چه هست شما پخش می‌کنید همان اخبار هم ممکن است عده‌ای بگویند تند بوده و با اجازه چه کسی این‌ها را پخش کردید و … یعنی می‌خواهم بگویم آقای ضرغامی در حقیقت درست داشتند می‌گفتند. یعنی کاملا مشخص است ظرفیت خیلی‌ها حتی در این حد هم نیست که برنامه‌های صدا و سیما را بتوانند تحمل کنند. بعد هم ایشان تا دم در بنده را همراهی کردند و از آنجا من باید می‌آمدم دادستانی برای پرونده جدیدی که علیه من تشکیل شده، به خاطر این که پول‌های زلزله زده ها را چیکار کردی.من اول فکر کردم شوخی می‌کنند ولی ظاهرا خیلی جدی هست و دادستان خواسته که آقای زیباکلام پول‌های زلزله زده‌ها را چکار کردی. می‌گویم اول فکر کردم شوخی است ولی جدی است و من دارم بازپرسی می‌کنند. البته احترام گذاشتند و محبت کردند که بازداشتم نکردند. یعنی ممکن است همین طور برویم جلوتر قانع شوند و بازداشتم هم بکنند.

ما فکر کردیم با آقای ضرغامی دیدار داشتید دارید به اصولگرایی نزدیک می‌شوید؟

نه! آن برنامه دیگری است. من هم توضیحات را همه دادم. حالا قرار شده همه مخارجی که کردم و پول‌هایی که به حسابم ریخته شده است همه را لیست کنم و به دادستان بدهم. دادستان هنوز می‌تواند دستور توقیف بنده را صادر کند ولی تا به اینجا خیلی محترمانه رفتار کردند و چیزی حدود ۱۰ الی ۱۱ صفحه بازپرسی شدم. خودم نوشتم که با پول‌ها چه کار کردم. حالا باید دید دادستان این توضیحاتی را که دادم قانع کننده تشخیص می‌دهند یا نه.»

درباره : موزیک

«حسین تاج»، وکیل «اسماعیل عبدی» در یادداشتی در پاسخ به وضعیت موکل خود که در اختیار پیکز موزیک قرار داده است، نوشت:

بیش از شش ماه پیش، پزشک متخصص وفق مستنداتی که تقدیم دادستانی شده است، دستور ویزیت مستمر دوماهه‌ی «اسماعیل عبدی» برای چک نوع و دوز داروها و بررسی‌های تخصصی دیگر داده است. علیرغم این موضوع، اسماعیل عبدی تا این لحظه از مرخصی درمانی محروم بوده است. پیش‌تر دادستانی اعطای مرخصی استحقاقی به اسماعیل عبدی را منوط به موافقت ضابطین کرده بود.

در حال حاضر، با توجه به اعلام موافقت ضابطین با مرخصی درمانی و استحقاقی موکل و نیز اعلام نظر موافق در خصوص استفاده‌ی وی از آزادی مشروط، اما علی رغم این نظرات، در نهایت با بهره مندی اسماعیل عبدی از حقوق اولیه‌اش مخالف شده است.

عدم توجه به وضعیت سلامتی و بهداشت جسمی و روانی زندانیان اگر منتهی به ایجاد خسارات جسمی و روحی شود، جایی که اعمال محرومیت حقوق ایشان منتسب به دستور یا فعل یا ترک فعل یک شخص حقیقی و حقوقی معین باشد، از باب قاعده تسبیب قابل رجوع به مسبب خواهد بود.

بدیهی است، در پرونده‌ی اسماعیل عبدی، با توجه به اینکه تمام تشریفات قانونی موضوع ماده ۵۲۰ و مواد مربوطه در آیین نامه رعایت شده و نهادهای امنیتی و مسوولین زندان و دادیار ناظر جرائم امنیتی، نظر مساعد خود را اعلام کرده‌اند و کسی مخالفت نموده است، یعنی مسوولیت هر اتفاق ناشیه را پذیرفته‌اند.

اسماعیل عبدی با گذراندن بیش از نیمی از مدت حبس خود تنها ۲ مرتبه به مرخصی آمده و عید نوروز را در سه سال گذشته دور از خانواده و فرزندانش در زندان سپری کرده است. علت تصریح این مهم این است که در ایام نوروز بعضی از زندانیان سیاسی و امنیتی از این حق برخوردار بودند ولیکن در مورد موکل جاری نشد.

در همین راستا نیز دو مرتبه تقاضای اعاده دادرسی مشارالیه در دیوانعالی کشور مردود شده است که سبب شده تا موکل حق اعتراض به روند اجرا و رسیدگی به پرونده‌اش را محفوظ بداند.

انتهای پیام

درباره : موزیک

خرداد:مدیر موسسه بین المللی مطالعات دریای خزر با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی برای عبور خطوط لوله نفت و گاز از بستر دریای خزر گفت: دپوی آب‌های آلوده و شوری آب در قسمت ایرانی دریای خزر بیشتر از سایر بخش‌های آن است.

Image result for ‫ساحل خزر‬‎

به گزارش خرداد به نقل از ایسنا، میثم آرائی درونکلا در نشست تخصصی دریای خزر، تحدید حدود مناطق دریایی که امروزدر دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: نبود یک مکانیزم لازم الاجرا از جمله موضوعات و ضعف‌های کنوانسیون تهران است که مربوط به رژیم حقوقی محیط زیست دریای خزر است. علاوه بر این برخی از فاکتورهای اصل انصاف در تقسیم وظایف رعایت نشده است. برای مثال تبخیر آب در سمت ایران و ترکمنستان بیشتر از سایر مناطق دریای خزر است و آب این مناطق بسیار شورتر از قسمت‌های شمالی دریای خزر است.

مدیر موسسه بین المللی مطالعات دریای خزربا بیان اینکه گردش آب و دپوی آب‌های آلوده در سمت ایران بیشتر از سایر بخش‌های خزر است، اظهار کرد: به ویژه در سمت استان گلستان، دریای خزر در آن قسمتی که نزدیک به مرزهای ایران است، زیستگاه گونه‌ها و تعداد بیشتری از ماهیان و جانداران خزری است.

آرائی درونکلا با اشاره به اینکه موضوع پساب‌ها و فاضلاب‌های شهری دریای خزر یک موضوع بسیار جدی است، تصریح کرد: نمی‌توان انتظار داشت که یک کشور بتواند از حاکمیت خود برای مهار کردن کشورهای آلوده کننده دریای خزر استفاده کند اما می‌توان انتظار داشت که ساختار رژیم حقوقی دریای خزر به سمتی سوق پیدا کند که بر اساس آن دادگاه‌های داخلی و دولت‌های محلی مجری اجرای قواعد کنوانسیون باشند. آنگاه با مکانیزم‌هایی نظیر گزارش دهی دوره‌ای و سیاست‌های تشویقی و تنبیهی می‌توان کشورها را در زمینه التزام به قواعد محیط زیستی دریای خزر مجاب کرد.

مدیر موسسه بین المللی مطالعات دریای خزر ادامه داد: از دیگر تجربه‌های بین‌المللی که می‌توان از آن بهره برد، تعریف سیاست‌های حمایتی- اقتصادی برای مقابله با آلودگی‌های محیط زیستی در قالب صندوق‌های مشترک است. چنین صندوق‌هایی می‌توانند در قالب یک کنفرانس و یا نهاد مستقل و حتی در قالب کمیسیون منطقه‌ای ایجاد شوند یا مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

آرائی درونکلا با اشاره به اینکه لزوما وجود قواعد یکسان به نفع همه طرفین نیست، اظهار کرد: وضعیت همه کشورها باید دیده و فاکتورهای اصل انصاف در تامین قواعد اولیه و ثانویه حقوقی لحاظ شود.

وی با اشاره به عبور خط لوله گاز و نفت از بستر خزر گفت: یکی دیگر از مهم‌ترین موضوعات مرتبط با محیط زیست خزر، عبور دادن خط لوله گاز و نفت از بستر دریای خزر است. باید توجه داشت که این دریا یک دریای بسته است بنابراین معادلات زیست محیطی آن نیز تابع رفتار ما خواهد بود.

مدیر موسسه بین المللی مطالعات دریای خزر افزود: خطوط لوله نفت و گاز علاوه بر اینکه می‌توانند آلودگی‌های زیادی را در زمان اجرا و بهره‌برداری تحمیل کنند، امکان دارد محل زندگی ماهیان خزری را دستخوش تغییر کنند.

آرائی درونکلا در ادامه اظهار کرد: برای مثال ایجاد استرس و ترس در موجودات و جانداران دریایی موجب می‌شود که در زمان جفت گیری یا زاد و ولد آن‌ها اختلاف ایجاد شود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه سیاست‌های اصولی ایران باید مخالف جدی با این گونه طرح‌ها باشد، گفت: به جای این طرح‌ها باید طرح‌های جایگزین مانند عبور این خط لوله از ایران و یا روسیه را پیشنهاد دهیم.

درباره : موزیک

دادستان تهران گفت: به جای این که قصاص محمد ثلاث عبرت تاریخ شود بی‌گناه جلوه دادن وی پیگیری می‌شود؛ به جای این که متهم ارزی که اخیرا دستگیر شده شرمسار مردم تنگدست باشد، اقدامش توسط برخی افراد توجیه می‌شود؛ و کسی هم که با انتشار فیلم رقص خود در فضای مجازی فعل حرام انجام می‌دهد، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

چهارمین نشست دادستانی تهران با مدیران مسئول تعدادی از رسانه‌ها، روز یک‌شنبه ۲۴ تیرماه با حضور تعدادی از مدیران مسئول رسانه‌ها و به ریاست جعفری دولت‌آبادی برگزار شد.

در ادامه بخش های مهم اظهارات دادستان تهران را می خوانید:

در خصوص حکم قصاص محمد ثلاث به نحوی وانمود شد که گویی او یک فرد بی‌گناه بوده؛ در حالی که عامل شهادت سه نفر از مأمورین بود. روز اول اسفندماه ۹۶ بازپرس با حضور در صحنه جنایت، بیمارستان و بر اساس گزارشات مامورین تحقیقات را آغاز کرد و با شناسایی محمد ثلاث تحقیقات خود را انجام داد. با حضور عوامل مأمورین پرونده قضایی تشکیل و اتوبوس توقیف شد و به پارکینگ انتقال یافت و تحقیقات با سرعت ادامه یافت.وقتی پلیس وارد صحنه می‌شود، به همه عناصر صحنه جرم توجه دارد. در پرونده محمد ثلاث نیز به همین نحو، پرونده قضایی به سرعت شکل گرفت و محاکمات با حضور متهم و وکیل وی و به نحو علنی انجام شد.

انتظارات عموم برای اجرای این حکم زیاد بود و حتی دادستانی و قوه قضاییه را به محافظه کاری متهم کردند که چرا حکم فردی که این جنایات را انجام داده و فیلم آن را میلیون‌ها نفر دیده‌اند، زود اجرا نمی‌شود. اما یک مرتبه صحنه عوض شد؛ فردی ادعا کرد محمد ثلاث بی‌گناه است، در حالی که محکوم‌علیه در شعبه بازپرسی و در دادگاه به ارتکاب قتل اقرار نموده بود؛ به یک باره هجمه رسانه‌ای شکل گرفت و چند روز قبل از اجرای حکم، با طرح برخی ادعاها از سوی یک خانم وکیل و بازنشر آن در رسانه‌های ضد انقلاب، جنگ روانی آغاز گردید.خانم وکیل در مرحله‌ی درخواست اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور وکالت مرتکب را بر عهده گرفت، این وکیل ادعا کردکه صحنه جرم در محل بازسازی نشده اما این که باید بازسازی صحنه جرم در محل اتفاق بیفتد، مورد تأکید قانون‌گذار نیست؛ بلکه شیوه‌ای است که متهم را با ادله مواجه می‌کنند تا بازپرس در تعقیب قضایی متهم اقناع وجدانی پیدا کند.

(دادستان تهران در مورد ماجرای مائده هژبری و پخش مستند «بیراهه»)در اواخر اردیبهشت‌ماه تعدادی از فعالان فضای مجازی اینستاگرام از جمله نامبرده که تصاویر و عکس‌های نامناسب از خود را منتشر می‌کردند، توسط پلیس شناسایی شدند و این پرونده مانند سایر پرونده‌ها برای رسیدگی به دادستانی تهران ارسال شد.از آن‌جایی که متهمه ۱۷ ساله بود، پرونده همان روز به دادسرای نوجوانان ارجاع شد و در همان روز هم آزاد شد و بازداشت نشده بود. قاضی پرونده با توجه به این که افرادی در اینستاگرام از خود عکس و فیلم منتشر می‌کنند، به پلیس اطلاعات و امنیت ناجا پیشنهاد کرد در این زمینه اقدام پیشگیرانه انجام گیرد و در مورد نحوه این اقدامات نیز تاکید کرد که انتشار هرگونه مستند یا اجرای طرحی در این زمینه باید با تایید قاضی پرونده باشد. بنابر این قاضی پرونده نه در ساخت و نه در انتشار مستند نقشی نداشته است.پلیس این دستور را به بخش معاونت اجتماعی ناجا ارسال کرد و با همکاری صدا و سیما مستند مذکور تهیه و پخش شد. بنابر این قوه قضاییه در تهیه و پخش مستند مذکور نقشی نداشته است و قاضی پرونده صرفاً به پلیس دستور داده بود که برای جلوگیری از فعالیت‌های مشابه، اقدام پیشگیرانه انجام گیرد.دستور قضایی قاضی شامل دو بخش است اول تهیه طرح پیشگیرانه که تاکید شده بود قاضی پیش از اجرا، آن را ببیند؛ اما طرح مذکور به رؤیت قاضی نرسید. اما موجب تأسف است که عده‌ای برای کسانی که بی‌حیایی را ترویج می‌کنند دل می‌سوزانند

به جای این که قصاص محمد ثلاث عبرت تاریخ شود بی‌گناه جلوه دادن وی پیگیری می‌شود؛ به جای این که متهم ارزی که اخیرا دستگیر شده شرمسار مردم تنگدست باشد، اقدامش توسط برخی افراد توجیه می‌شود؛ و کسی هم که با انتشار فیلم رقص خود در فضای مجازی فعل حرام انجام می‌دهد، مورد حمایت قرار می‌گیرد.

ناظم مدرسه معین به ده سال حبس، دو سال انفصال از خدمت و شلاق محکوم شد که این حکم هنوز قطعی نشده است.

منبع: ایسنا

درباره : موزیک

 این آمار در پنجاه و یکمین نشست گفت‌و‌گوهای راهبردی با موضوع مبارزه با پولشویی در ایران، مطرح شد و جامعه اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داد. لوایح چهارگانه FATF  با وجود این برای تصویب پشت سدهای مختلف داخلی در کشور باقی مانده و به سرانجام نمی رسد. یک بار نمایندگان مجلس، یک بار رسانه های تندرو داخلی و حالا هم نوبت سد شورای نگهبان رسیده است. اما چرا باید به FATF بپیوندیم؟حدود ۱٫۵ تریلیون دلار پول کثیف در جهان وجود دارد که منبع آن شفاف نیست. چیزی معادل ۵ درصد تولید ناخالص داخلی جهان. FATF  یک معاهده بین المللی است که بنا دارد با پدیده پول شویی و تامین مالی تروریسم توسط کشورها مقابله می کند و کشورهایی که حاضر به پیوستن به آن و پیروی از قوانین بین المللی نمی شوند را در لیست سیاه قرار می دهد. لیستی که تجارت بین المللی برای آن کشورها، صادرات، واردت و حتی گردشگری را تحت تاثیر قرار داده و حتی محدود می کند. همانگونه که سال ها قبل برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی تعلل کردیم و امروز پشیمانیم، خیلی از کارشناسان اقتصادی مانند دکتر هادی حق شناس نسبت به سرنوشت مشابه این معاهده بارها و بارها تذکر دادند.

سال ۲۰۰۰ که کارگروه اقدام مالی موسوم به FATF نام ایران را درکنار کره شمالی به لیست سیاه خود اضافه کرد مشکلات نظام بانکی ایران تشدید شد. هرچند اندکی پس از برجام، ایران از این لیست خارج شد اما هنوز که هنوز است با توجه به سنگ اندازی های داخلی، نتوانسته به درستی در چارچوب قوانین بین المللی فعالیت کند. گفتنی است تاکنون چندین بار به ایران مهلت داده شده تا این دغدغه‌ها برطرف شود و پس از مهلت، دوباره تمدید شده است. این بار و پس از مخالفت برخی نمایندگان مجلس یک فرصت سه ماهه دوباره به ایران داده شده ( این فرصت بعد از فرصت یک ساله ای است که از دست رفته) اما قابل‌ تصور است که در صورت تحقق نیافتن خواسته‌های FATF ایران بار دیگر به وضعیت اقدام متقابل و لیست سیاه بازگردد، بازگشتی که خروج از آن بسیار سخت خواهد بود به خصوص که این روزها اقتصاد کشور در شرایط ناپایداری قرار گرفته است. 

درباره : موزیک

وزیر اطلاعات در یکی از برنامه ‌های تلویزیونی به تشریح نحوه دستگیری تیم چهارنفره داعش که قصد فعالیت تروریستی در خاک ایران را داشتند، پرداخت.

به گزارش ایسنا، حجت اسلام و المسلمین محمود علوی  طی گفت وگویی در ارتباط با نحوه شناسایی و دستگیری این تیم  چهار نفره داعش اظهار کرد: این تیم چهار نفره‌ای از  یکی استان‌های  جنوب غربی ما برنامه ریزی کرده بودند و به وسیله و محوریت فردی که برادر او چندی قبل در سوریه در درگیری بین جریان‌های تکفیری و تروریستی به هلاکت رسیده بود، وارد عمل شدند ، البته در مورد این فرد باید یادآور شویم که با وجود به هلاکت رسیدن او در سوریه ، یک عده نادان در فضای مجازی به درک واصل شدن او را می خواستند به نوعی در خاک جمهوری اسلامی برشمرند که خوشبختانه خیلی زود این توطئه خنثی و مشخص شد که این فرد تکفیری، در سوریه به هلاکت رسیده است .

وی ادامه داد: برادر او تیم چهار نفره‌ای را تشکل داد و بنای به پیوستن به داعش را داشتند و از طرف امیر داعش به آنها ابلاغ شد که در ایران بمانند،  با این عنوان که امروز اقدامات مجاهدانه بر هجرت مقدم‌تر است،‌ در ایران بمانید واسلحه و امکانات تهیه کنید، برنامه ریزی کنید و اگر نمی توانید در استان خودتان اقدام کنید در شیراز و اصفهان اقدامات خودرا انجام دهید.

وزیر اطلاعات افزود:‌آنها برنامه ریزی‌های خود را انجام داده بودند، مواد منفجره و امکانات در دسترس داشتند، اما به لطف خداوند شناسایی شده و اقدامات عملی انجام شد، خودشان چهار نفر بودند و سه نفر از مرتبطین آنها دستگیری شدند و در حال حاضر تخلیه اطلاعاتی روی آنها انجام می‌شود.

انتهای پیام

درباره : موزیک

خرداد: فرد مبتلا به اختلال شخصیت خودشیفتگی (NPD) ،به عنوان متکبر توصیف شده و نیاز به تصدیق و تایید داشته و بدون توجه به احساسات هر شخصی، خود را در اولویت قرار میدهد.خودشیفتگی

علاوه بر این و طبق آنچه در این بخش از نمناک درمورد افراد مبتلا به اختلال خودشیفتگی گفته می شود ، آنها احساس برتری نسبت به دیگران دارند و انتظار دارند که هر کس دیگری با خواسته های آنها منطبق باشد.

مردان نسبت به زنان بیشتر دچار این اختلال می شوند. افرادی که نگرش های ناسازگارانه نشان می دهند ،سعی دارند خود را تحت عنوان عزت نفس بالاتر و برتر از دیگران نشان دهند ؛ با این حال در عمق وجودشان، اعتمادبه نفس ندارند.

آشکار است کسانی که با NPD دست و پنجه نرم میکنند، به سختی تحمل هر نوع نقد را دارند آنها معمولا با خشم و یا حتی خشونت به طرز بدی منظوردیگران را درک کرده و پاسخ می دهند. همچنین می توانند در دیگران احساس شرم و تحقیر ایجاد کنند در صورتی که احساس کنند آنها را ستایش نمی کنند.

نارسیستیک چیست 

نشانه های خودشیفتگی یا نارسیسیسم

علائم و ویژگی های شخصیتی فرد دچار اختلال خودشیفتگی:

فرد دارای اختلال شخصیت نارسیستی تمایل دارد تا افکار و رفتارهای زیر را به نمایش بگذارد:

 • حساسیت بالایی در مورد اهمیت به خود دارد.
 •  پیوسته به دنبال توجه و تشویق است.
 •  ارزش و احترام نگذاشتن به احساسات یا عقاید دیگران.
 •  احساس برتری.
 •  اعتقادشان بر این است که آنها باید فقط با افراد با موقعیت بالا ارتباط برقرار کنند، یا هرکسی که احساس می کنند همان میل را با آنها به اشتراک می گذارد.
 •  انتظار کمال داشتن از دیگران.
 •  نظر دیگران باید با انتظاراتشان منطبق باشد.
 •  حساسیت شدید به انتقاد.
 •  احساس قوی بر حق بودن .
 •  تحقیر و پایین کشاندن دیگران برای بالابردن خود.
 •  اغراق کردن دستاوردها و استعدادهای خود.
 •  نیاز به رفتار ویژه.
 •  حسادت به دیگران و اعتقاد به اینکه دیگران به آنها حسادت می ورزند.
 •  بهره برداری از دیگران برای کسب سود شخصی خود.
 •  افکار وسواسی در مورد قدرت، موفقیت، هوش، جذابیت فیزیکی و روابط عاشقانه.
 •  رقابت بیش از حد.
 •  یک مجموعه از ضعف های عمیق ریشه دار.
 •  عبارات خودخواهانه.

افراد مبتلا به این اختلال دارای ثبات احساسی نیستند آنها اغلب کوتاهی می کنند و احتمالا از افسردگی رنج می برند.علاوه بر این، آنها انتظار دارند که دیگران با سطح کمال آنها سازگار باشند.

استانداردهای فوق العاده ای دارند که برای حفظ روابط آنها دشوار است این، می تواند بر محیط کار تاثیر بگذارد ؛یک کارمند ناخودآگاه اغلب مرزهای غیر واقعی را برای خود و همکاران خود تعیین می کند.

خودشیفتگی چیست

ویژگی های افراد خودشیفته

نشانه های دیگر اختلال خودشیفتگی NPD عبارتند از؛

 • سوء مصرف مخدر، نوسانات شدید خلق و انزوای اجتماعی.
 • علل اختلال خودشیفتگی :

بسیاری معتقدند که این اختلال اغلب از تجربیات دورانکودکی حاصل می شود.در بعضی موارد، نوجوانان با یک والد در معرض رفتارهای خودشیفتگی قرار می گیرند. کودکان مبتلا به والدینی که ویژگی های شخصیتی خود را نشان می دهند ،احتمالا از موارد زیر رنج می برند:

 •  بی توجهی
 •  عزت نفس پایین
 •  خودآگاهی بیش از حد
 •  افسردگی، اضطراب و استرس
 •  کمپلکس حقارت
 •  سوء استفاده کلامی و جسمی
 •  شرم
 •  عدم پذیرش عشق

از سوی دیگر، والدین همچنین می توانند رفتار غیراخلاقی را با سوء استفاده از فرزندشان تشدید کنند.

تشخیص اختلال خودشیفتگی :

به منظور تشخیص، متخصص بهداشتروان باید بررسی کند که آیا فرد پنج مورد یا بیشتر معیارهای سنجش و راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی، نسخه پنجم (DSM-5) را برآورده می کند.

مجموعه ای از سوالات حرفه ای در مورد الگوهای رفتاری و اندیشه فرد می پرسد ؛ متخصص همچنین ،یک معاینه فیزیکی را برای تشخیص اینکه آیا مسائل فیزیکی و علایم مربوط به آن مشهود است یا خیر، انجام می دهند.

تشخیص خودشیفتگی

روش تشخیص خودشیفتگی  

نکات نهایی و توصیه هایی برای کمک به درمان فرد مبتلا به اختلال خودشیفتگی ؛

هیچ داروی رسمی برای درمان اختلال شخصیت خودشیفته وجود ندارد در عوض، بسیاری از بیماران تمایلی به پذیرش اینکه از این شرایط رنج می برند، نیستند و چون آنها نیازی به کمک حس نمی کنند، رفتارهای تلخ خود را ادامه خواهند داد تا آنها و عزیزانشان را تحت تاثیر قرار دهند.

روان درمانی، روش اولیه درمان برای افراد مبتلا به NPD است. این روند آهسته است با این حال، با صبوری می توان به نتایجی رسید ، روان درمانی طولانی مدت به بیماران، فرصتی برای ارزیابی ذهنیت و رفتارهای خود می دهد.

علاوه بر این، می تواند به آنها کمک کند تا به نحو موثر تر به مقابله با مشکلاتشان کمک کنند. اگر شما یکی از عزیزترین افرادی که میشناسید مبتلا به اختلال هستند، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از وی حمایت کنید.

شما می توانید آنها را تشویق کنید تا به دنبال درمان رفته و با توضیح، مزایای مراجعه به یک درمانگر رشد اختلال NPD می تواند کُند یا متوقف گردد ؛ بیماران مبتلا به NPD ،با دریافت کمک حرفه ای اقداماتی را به سوی خوشبختی و تحقق زندگی واقعی انجام می دهند. هدف این است که مردم به طور کلی بهتر زندگی نموده،و قادر به ایجاد روابط سالم با دیگران باشند.

ایجاد اعتماد به نفس مثبت می تواند کلید توانایی آنها در ایجاد یک آینده روشن باشد با این حال، همچنین باید یاد بگیرند که فروتنی، منافع مثبتی را به ویژه در حفظ روابط مثبت آنها به ارمغان می آورد.

درباره : موزیک
صفحات سایت