پیکز موزیک | دانلود آهنگ


وزارت خارجه انگلیس، طرح شکایت تهران از شبکه ایران اینترنشنال از مسیر نهاد ناظر بر فعالیت های رسانه ها در انگلیس موسوم به آفکام را بهترین گزینه اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در باره موضع این کشور در قبال اقدام شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال به پخش مصاحبه با سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازی که مسئولیت حادثه مرگبار روزگذشته اهواز را برعهده‌گرفته است اعلام کرد که وزارت امور خارجه ایران روز گذشته مراتب نگرانی خود را نسبت به اقدام این شبکه به اطلاع کاردار سفارت انگلیس در تهران رسانده است.

وی همچنین با اشاره به پیام توییتری حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس مبنی بر تصمیم ایران برای شکایت از ایران اینترنشنال از طریق آفکام تصریح کرد که این بهترین مسیر خواهد بود.

افرادی مسلح که وابسته به گروهک تجزیه‌ طلب «الاحوازی» بودند، صبح شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز، با پوشیدن لباس مبدل سپاه و بسیج به مردم و جایگاه مسئولان، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله کردند.

درجریان این حمله تروریستی ۲۵ تن به شهادت رسیدند و ۶۰ تن دیگر زخمی شدند که درمیان قربانیان تعدادی کودک وغیرنظامی نیزدیده می شود.

دقایقی پس از وقوع این حادثه، شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال که گفته می‌شود از سوی برخی کشورهای منطقه حمایت مالی می‌شود، مصاحبه با سخنگوی این گروهک تروریستی را پخش کرد.

بعیدی نژاد در واکنش به این اقدام، در توییتر نوشت که این شبکه، در اقدامی بی‌شرمانه مصاحبه‌ای از سخنگوی گروه تروریستی که امروز افراد زیادی را به خاک و خون کشید، پخش کرد.

وی افزود:سفارت ایران درلندن ضمن محکومیت این اقدام، برخورد جدی نهاد نظارتی درانگلیس(آفکام)با این اقدام به‌عنوان ترویج تروریسم و خشونت را پیگیری خواهد کرد.

در واکنش به انتقاد بعیدی نژاد، حساب توییتری شبکه ایران اینترنشنال اقدام خود را این‌گونه توجیه کرد: آقای بعیدی نژاد، ایران اینترنشنال مصاحبه با سخنگوی«جنبش الاحواز» را پس‌ازآن انجام داد که رسانه‌های ایران این اقدام را به این گروه نسبت دادند. هدف ما ایفای مسئولیت حرفه‌ای و کسب واکنش رسمی این گروه بوده و مجری شبکه، سخنگوی این گروه را درباره این اقدام به چالش کشید.

بعیدی نژاد در پاسخ به توییت این شبکه نوشت: پس با آگاهی کامل این مصاحبه شرم‌آور را با نماینده این گروه تروریستی انجام دادید و برای آن‌ها در توجیه رفتار وحشیانه خود تریبون و فرصت کافی فراهم کردید. ما حتماً این نقض صریح قانون را به‌عنوان اقدامی در حمایت از تروریسم و خشونت با دولت انگلیس و آفکام پیگیری خواهیم کرد.

سفیر کشورمان همچنین درگفت وگو با ایرنا ابرازخوش بینی کرد که طرح شکایت از این شبکه به نتیجه برسد و گفت:پیگیری‌های حقوقی وسیاسی با یک اقدام و یک نتیجه تمام نمی‌شود بلکه بایستی استمرار داشته باشد و قطعاً این استمرار و مستندسازی و تلاش همه‌جانبه بی‌نتیجه نخواهد بود.

وی با اشاره به مستندانی که به‌طور روشن در این رابطه وجود دارد، تصریح کرد: اگر در کوتاه‌مدت نتیجه کمی داشته باشد قطعاً در میان‌مدت و درازمدت نتایج مهمی خواهد داشت.

افزون بر این، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره احضار کاردار موقت سفارت انگلیس درتهران گفت:تأکیدگردید از نظر جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که سخنگوی گروهک مزدور الاحوازی اجازه یابد مسوولیت این اقدام تروریستی را از طریق یک شبکه تلویزیونی مستقر در لندن اعلام کند.

بر اساس این گزارش، دیپلمات انگلیسی ضمن ابراز تأسف از این حادثه و محکوم کردن آن، گفت که سفیر انگلیس در تهران (که در لندن به سر می برد) به محض آگاهی از این حادثه در پیامی آن را محکوم کرده و مقامات وزارت خارجه آن کشور نیز بلافاصله اقدام به اتخاذ موضع کرده اند.

وی ادامه داد که این حملات در هر مکانی که اتفاق بیافتد، مهم است و باید با آن برخورد شود؛ چرا که تروریسم مرز نمی شناسد. کاردار انگلیس تأکید کرد که اعتراض تهران را فوراً به لندن منعکس می‌کند.
در همین پیوند، سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس در لندن نیز تائید کرد که تاکنون راب ماکر سفیر انگلیس در تهران، الیستر برت معاون وزیر امور خارجه انگلیس و کاردار سفارت انگلیس در تهران مراتب تسلیت خود را در رابطه با حادثه دیروز ابلاغ کرده اند.

ایران اینترنشنال یک شبکهٔ تلویزیونی ماهواره‌ای فارسی‌ زبان با تمرکز بر برنامه‌های سیاسی و اجتماعی است که مرکز آن در لندن قرار دارد.

این شبکه از روز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶پخش برنامه‌های خود را آغاز کرد.

ایران اینترنشنال همچنین پخش مستقیم نشست گروهک منافقین را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام

درباره : موزیک

خرداد: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از انتخاب ۱۵ عضو هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور خبر داد.

به گزارش خرداد ولی ملکی در گفت وگو با ایسنا، گفت: براساس انتخاباتی که بعدازظهر امروز در کمیسیون صنایع انجام شد آقایان نجفی، فتحی، میرزایی نیکو، مقدسی، قاضی پور، علیزاده، نورقلی‌پور، ملکی، سبحانی‌فر، عزیزی، یوسف‌نژاد، زرآبادی، باستانی، گرمابی و رضیان به‌عنوان اعضای تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور انتخاب شدند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس همچنین از تصویب درخواست اعمال ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس در صنعت آلمینیوم سازی کشور به ویژه آلمینیوم المهدی که از سوی نماینده مردم اراک مطرح شد، خبر داد.

درباره : موزیک

مهراوه شریفی نیا با انتشار این عکس نوشت:

باز اول مهر شد و باز مثل هر سال خدا رو شکر می‌کنم که حتی اگه مجبورم ساعت کوک کنم و دوباره ۶ صبح بیدار بشم، مجبور نیستم برم مدرسه، به جاش می‌رم سر کاری که دوستش دارم.

درباره : موزیک

گروه بین‌الملل: پس از اینكه صبح امروز یکشنبه اول مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی  پیش از ترک تهران به مقصد نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، در فرودگاه مهرآباد مسئولیت غیرمستقیم حمله تروریستی اهواز را متوجه آمریکا کرد، سفیر آمریکا در سازمان ملل، در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان گفت: «روحانی با تظاهرات مردم روبرو است. هر مقدار پولی که به ایران می‌رسد، صرف هزینه‌های نظامی می‌شود، روحانی مدت‌هاست که مردم را سرکوب می‌کند و لازم است نگاهی به اقدامات خودش بیندازد تا متوجه شود که این حمله از کجا ناشی می‌شود.»

به ادعای نیکی هیلی، “روحانی می‌تواند هر چقدر می‌خواهد ما (آمریکا) را سرزنش کند. اما کاری که باید بکند این است که نگاهی در آیینه بیاندازد”. نیکی هیلی این اظهارات را در واکنش به اظهارات رییس‌جمهور ایران گفته است. او گفت: «آن‌هایی که ادعای حقوق بشر را مرتب تکرار می‌کنند باید پاسخگو باشند. همه کشورهای کوچک مزدوری که در منطقه می‌بینید پشتوانه‌شان آمریکاست و اوست که آنها را تحریک می‌کند.»

درباره : موزیک

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ١٣٩٧ به ١١.٣ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٩.٧ درصد) ١.٦ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

در شهریور ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل (۱۰۰=١٣٩٥) به ۱۳۴٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل ٥.٤ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۵٫۷ درصد می باشد؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۲۵٫۷ درصد بیشتر از شهریور ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کردند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (۱۹٫۳ درصد) ٦.٤ واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ١٣٩٧ به ١١.٣ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۹٫۷ درصد) ١.٦ واحد درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۶٫۴ درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» ۵ درصد افزایش نشان می دهد. درصد تغییرات قیمت در ماه جاری نسبت به شهریور ماه ١٣٩٦ برای این دو گروه به ترتیب ٣٦.١ و ٢١.٧ درصد می باشد.

افزایش نرخ تورم خانوارهای شهری کشور

شاخص قیمت کل برای خانوارهای شهری کشور در شهریور ماه ١٣٩٧ به عدد ۱۳۴٫۴ رسید که نسبت به ماه قبل ٥.٣ درصد افزایش نشان می دهد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۵٫۷ درصد است که نسبت به ماه قبل (۱۹٫۴ درصد) ٦.٣ واحد درصد افزایش داشته است.

افزایش نرخ تورم خانوارهای روستایی کشور

شاخص قیمت کل برای خانوارهای روستایی کشور در شهریور ماه ١٣٩٧ به عدد ١٣٥,٥ رسید که نسبت به ماه قبل ٥.٨ درصد افزایش نشان می دهد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۶٫۱ درصد است که نسبت به ماه قبل (۱۸٫۸ درصد) ٧.٣ واحد درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام


درباره : موزیک

شهیدی

خرداد: نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نمایندگی از رییس جمهور جهت دیدار و گفت‌وگو با خانواده شهدای حادثه تروریستی اهواز و حضور در مراسم تشییع شهدای این حادثه وارد اهواز شد.

به گزارش خرداد به نقل از ایثار؛ حجت الاسلام والمسلمین شهیدی عصر روز یکشنبه اول مهر ماه با استقبال نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی استاندار خوزستان وارد اهواز شد و در بدو ورود در گفت و گویی شهادت جمعی از هموطنان عزیز در اهواز را تسلیت گفت و هدف از سفر خود را شرکت در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز، دیدار و گفت‌وگو با خانواده این عزیزان و عیادت از مجروحان این حادثه اعلام کرد.
معاون رییس جمهور که به نمایندگی از رییس‌جمهوری به خوزستان سفر کرده است تأکید کرد: ملت ایران از دشمنان هراسی ندارند و این حادثه تروریستی در ماه محرم و نخستین روز دفاع مقدس موجب تأثر فراوان شد البته آحاد مردم با اتحاد و انسجامی که یادآور روزهای دفاع مقدس است توطئه دشمنان ایران اسلامی را محکوم کرده و مقابل آنها ایستاده است.

درباره : موزیک


خاطره رهبر انقلاب از روز اولی که به مدرسه رفتند


حاشیه‌های حمله تروریستی در اهواز به روایت تصویر


پخش زنده در هنگام حمله تروریستی از شبکه‌ خوزستان


ویدئوی تازه از تیراندازی تروریستی در رژه اهواز


اولین تصاویر از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح

درباره : موزیک

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که در حادثه حمله تروریستی به رژه نیروهای نظامی در اهواز سهل‌انگاری مشهود بوده و قابل قبول نیست. حشمت‌اله فلاحت پیشه اعلام کرده که اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس، فردا برای بررسی موضوع راهی خوزستان می‌شوند. درباره مسئول تأمین امنیت آیین رژه نیروهای مسلح در اهواز که مورد حمله تروریستی قرار گرفت، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به عنوان رئیس شورای تامین این استان به سوالات ایرناپلاس پاسخ داده است که در ادامه می‌خوانید:

* مسئول تامین امنیت مراسم رژه روز گذشته نیروهای مسلح در اهواز چه کسی بوده؟

شریعتی: ستادکل نیروهای مسلح از این موضوع مطلع است، چرا که برنامه آنها بوده و نیروهای نظامی، امنیت را برعهده داشتند.

* به هر حال شما رییس شورای تامین استان هستید.

شریعتی: این مراسم، یک برنامه نظامی بوده است و هماهنگی‌ها را با دستور ستاد کل میان خودشان انجام می‌دهند. به ما اطلاع می‌دهند و دعوت می‌کنند. خودشان هماهنگ می‌کنند و روال این است.

* آیا اینکه چه نهادی در تامین امنیت قصور داشته است، بررسی می‌شود؟

شریعتی: هیات‌های متعددی پس از وقوع حادثه از تهران، برای بررسی ابعاد ماجرا به اینجا آمده‌اند.

* از کدام نهادها؟

شریعتی: نهادهای مختلف مسئول.

* مثلا؟

شریعتی: نیروهای نظامی و انتظامی، هر یک در حال بررسی موضوع در حوزه وظایف‌شان هستند. از آنجا که برگزار کننده برنامه آنها بودند، بررسی‌ها را نیز خودشان انجام می دهند.

درباره : موزیک

رهبر جریان صدر عراق به حمله تروریستی روز گذشته به مراسم رژه نظامی اهواز واکنش نشان داد و ملت ایران را قوی تر از آن دانست که از تاریکی هراسی داشته باشد.

به گزارش مهر النشره نوشت، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق به حمله تروریستی اهواز واکنش نشان داد.

وی اعلام کرد: بار دیگر دست افراط کشور همسایه(ما) ایران را هدف قرار داد و امنیت آنرا برهم زد و ملتش را به رعب انداخت. ملت ایران دوستدار اعتدال است و قوی تر از آن است که از تاریکی بترسد و هراسی داشته باشد.

انتهای پیام


درباره : موزیک

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، ‘انتصار الموسوی’ با انتشار بیانیه ای گفته است که در پی جانبداری این دو از طرح های تجزیه طلبانه و دخالت آشکار در امور داخلی، دولت عراق باید برای اخراج سفیران آمریکا و انگلیس یک تصمیم قاطع بگیرد.

نماینده زن عراقی خواستار اخراج سفیران آمریکا و انگلیس شد
الموسوی به طرح های تجزیه طلبانه ای که این دو سفیر نسبت به عراق در پیش گرفته اند اشاره نکرده اما تاکید کرده است که سفیران آمریکا و انگلیس در حوادث آتش زدن مقرهای دولتی و خصوصی اخیر در بصره دست دارند.
وی خاطرنشان ساخته است که این دو سفیر به همین مقدار اکتفا نکرده بلکه پا را از حد معمول فراتر نهاده و در امور داخلی عراق نیز دخالت کرده اند.


الموسوی پیش از این نیز در واکنش به آتش افروزی های جنجالی اخیر در بصره، امریکا را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده بود و خواستار بسته شدن کنسولگری آمریکا در این استان شده بود.
وی گفته بود که وجود کنسولگری آمریکا در بصره، تهدیدی برای آرامش و ثبات در این استان است.
انتقاد از سفیر آمریکا در بغداد به ویژه مدتی قبل از شروع انتخابات ۲۲ اردیبهشت ماه پارلمان عراق و ارتباطات مشکوک او با برخی چهره ها و جریان های سیاسی در عراق آغاز شد.


انتشار یک خبر از تحریک آشکار گروه های سیاسی عرب سنی برای بازپس گیری دولت از شیعیان توسط سفیر آمریکا در بغداد و متعاقب انتخابات، دخالت او در امور داخلی و جبهه بندی های سیاسی باعث شد که بسیاری از شخصیت ها از رفتارهای خارج از عرف دیپلماتیک سفیر آمریکا در بغداد انتقاد کرده و درخواست اخراج او را از عراق بکنند.


سفیر انگلیس نیز اخیرا توئیتی درباره تشکیل دولت جدید عراق منتشر کرد که عراقی ها آن را مصادق دخالت در امور داخلی کشورشان دانستند و این اقدام او باعث انزجار و خشم رهبران سیاسی عراق شد.


وی در توئیت خود نوشته بود که باید دولت آینده عراق دولت خدمات و حل معضل بیکاری باشد که شخصیت ها و رهبران سیاسی عراق آن را مصادق دخالت در امور داخلی کشورشان دانستند و فراکسیون ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی خطاب به ‘جان ویلیکس’ گفت که دوره قیمومت انگلیس بر عراق از ۱۹۱۸ به پایان رسیده و الان عراق در ۲۰۱۸ است.

درباره : موزیک
صفحات سایت