پیکز موزیک | دانلود آهنگ


خرداد: آمریکا اعلام کرد که این کشور از آزادی بیان حمایت کرده و مخالف ممنوع الورودی دانشجوی اهل فلوریدا به سرزمین‌های اشغالی است.

لارا قاسم

به گزارش خرداد ، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: سفارت آمریکا در قدس پیشنهاد کمک کنسولی به «لارا القاسم» ۲۲ ساله را که در کمپین جنبش تحریم، خروج سرمایه‌ و اعمال تحریم‌ (بی دی اس) بر اسرائیل در حمایت از فلسطین شرکت کرده بود، داده است.

رابرت پالادینو سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: براساس اصول کلی ما حتی در مواردی که با دیدگاه‌های سیاسی یک فرد مخالف هستیم – همانند این مساله – باز هم به آزادی بیان ارزش قائل هستیم.

وی ادامه داد: مخالفت شدید ما با تحریم‌ها و بایکوت‌ها علیه اسرائیل کاملا مشخص و آشکار است.

وی مدعی شد: اسرائیل دارای حاکمیت است و می‌تواند تصمیم بگیرد که چه کسی وارد اسرائیل شود.

القاسم که ریشه فلسطینی دارد در نظر داشت در دانشگاه عبری حقوق بشر بخواند و ویزای اسرائیل داشت اما او در فرودگاه بن گوریون تل‌آویو از ورود به سرزمین‌های اشغالی منع شده و درباره نام خانوادگی و محل تولد پدرش سوالاتی از او پرسیده شده است.

اسرائیل سال گذشته میلادی قانونی را مبنی بر جلوگیری از ورود حامیان جنبش تحریم، خروج سرمایه‌ و اعمال تحریم‌ (بی دی اس) بر اسرائیل به سرزمین‌های اشغالی تصویب کرد.

همچنین وزیر امنیت داخلی اسرائیل اعلام کرد: اگر القاسم از جنبش تحریم، خروج سرمایه‌ و اعمال تحریم‌ (بی دی اس) بر اسرائیل خارج شود، اجازه دارد در اینجا بماند و در دانشگاه اسرائیل تحصیل کند.

مخالفان این قانون تاکید دارند که قانون یاد شده حق آزادی بیان را نقض می‌کند. این قانون بارها اجرا شده است اما مساله لارا القاسم توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد.

درباره : موزیک